Як здійснюється художнє оформлення пам'ятників - SVS GRANIT

  You are currently here!
 • Home
 • Блог Як здійснюється художнє оформлення пам’ятників
художнє оформлення пам'ятників

Як здійснюється художнє оформлення пам’ятників

Оформлюючи пам’ятники на цвинтар, сьогодні майстри можуть використовувати різні технології, що дозволяють втілити в життя будь-які ідеї. Найчастіше художнє оформлення монументів замовляють для дуже близьких людей: для батька, мами, інших родичів тощо.

Найбільш складний етап для замовника тут – узгодження усіх деталей та обговорення ідей. Важливо надати усі референси та приклади, перерахувати, що саме ви бажаєте бачити на монументі. Від цього буде залежати як остаточна вартість, так і терміни виготовлення самого пам’ятника і виконання художнього оформлення.

Сьогодні для обробки монументів використовується безліч різних методів та технологій. Давайте розглянемо усі варіанти декорування пам’ятника та види інструментів, які для цього використовуються.

Чим можна оформити пам’ятник на могилу

Якщо ви обираєте гранітний пам’ятник на могилу, декорувати його можна переважно нанесенням гравірування. Які елементи найчастіше замовники обирають для оформлення меморіальних комплексів чи окремих пам’ятників? Це:

 1. Фотографія. Переважно портрет померлої людини.
 2. Текстова інформація про померлу людину. Прізвище, ім’я та по батькові, дата народження та смерті.
 3. Ритуальні малюнки – це окрема категорія візерунків, шаблони яких пропонує компанія, що займається виготовленням пам’ятників.
 4. Написи. Це можуть бути цитати з Святого Письма, інші види цитування, вірші, власні слова, що демонструють ставлення до померлої людини.

Які методи використовуються для нанесення написів і візерунків на пам’ятник

Раніше в більшості випадків вірші на пам’ятник, а також інші малюнки та написи наносилися вручну методом гравірування. У нього була одна важлива перевага – ви отримували дійсно унікальний дизайн монументу, що дозволяло виказати шану та любов до померлого. Навіть фотографії гравірувальники створювали буквально самі, використовуючи референси, які замовник надав попередньо.

Втім, сьогодні ви можете замовити пам’ятник на могилу для мами або інших близьких чи рідних людей, зображення та тексти на якому будуть нанесені за допомогою спеціального верстату. Він має кілька переваг у порівнянні з ручним нанесенням:

 1. Виключення людського фактору і, як наслідок, певних помилок. Більшість компаній сьогодні виконують комп’ютерне гравіювання, де можна попередньо побачити, як саме буде виглядати готовий результат.
 2. Максимальна реалістичність та точність передачі усіх зображень. Надгробні написи виходять рівно такими, як на картинці. Малюнки створюються у тому числі з тінями чи напівтонами.
 3. Швидкість виконання замовлення. Ви можете отримати монумент набагато швидше, ніж якщо робити ручне гравірування.

Скільки коштує гранітний пам’ятник на цвинтар, якщо ви плануєте доповнювати його написами чи фотографіями? Тут усе залежатиме від складності ескізів, розмірів зображень, габаритів самого монументу тощо. Ви можете завчасно ознайомитися з прайсом та дізнатися вартість у тому числі додаткових послуг: доставки, встановлення монументу.

ФОРМА ЗВОРОТНЬОГО ЗВ'ЯЗКУ